💻 monitincoil@gmail.com

כיצד מלון פנדה נפגע במוניטין בגלל האירוח של ראש הממשלה ביבי נתניהו?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

מלון פנדה מוניטין בגוגל – סקירת מצב לאחר אירוח ראש הממשלה ביבי נתניהו בסוויטה הנשיאותית. כוחה של ביקורת שלילית וכיצד זה משפיע על ניהול המוניטין

מלון פנדה שבנווה אטי"ב, מלון בוטיק שקט ויוקרתי במורדות החרמון, מצא את עצמו השבוע בעין הסערה המתמשכת במדינת ישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגיעו ביום שני לנפוש במקום – ואחריהם דלקו מאות מפגינים שמתנגדים לרפורמה המשפטית שמובילה הממשלה. רק לאחר יממה, ובזכות עתירה לבג"ץ, הצליחו המפגינים להתקרב עד למרחק של 300 מטר מהמלון – אך ברשת התחולל קרב מקביל שבו מתנגדי נתניהו מתחו ביקורת חריפה על המלון בעמוד הדירוג בגוגל ובפייסבוק, ומנגד תומכיו של ראש הממשלה הגיעו לזירות הווירטואליות כדי להפגין תמיכה.

המלון, שהיה מוכר בעבר בזכות האווירה השקטה והאינטימית שלו, הפך כעת למוקד של מחאה פוליטית. המפגינים, שמתנגדים למדיניות הממשלה בנושאי משפט וביטחון, טענו שהמלון משמש כמקום מפגש של פוליטיקאים ואנשי עסקים עשירים, מה שמחזק את המצב הקיים. תומכי נתניהו, לעומת זאת, טענו שהמחאה היא אנטי-דמוקרטית ושהמפגינים מנסים לפגוע בראש הממשלה ובמשפחתו.

מלון פנדה, מלון בוטיק יוקרתי במורדות החרמון, מצא את עצמו במרכז סערה פוליטית לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגיעו לנפוש בו. כתוצאה מכך, הדירוג של המלון בגוגל ירד משמעותית, וכעת הוא עומד על 4.4 מתוך 5.

התגובות החדשות שפורסמו בגוגל הן בעיקר שליליות, ומאשימות את המלון בכך שהוא תומך בממשלה המושחתת. ישנן גם תגובות אלימות, המאיימות לפגוע במלון ובבעליו.

הבעלים של המלון, עמי ישראל, אמר כי הוא מאוכזב מהתגובות של האנשים. הוא אמר כי המלון אינו תומך בשום ממשלה או מפלגה, והוא פשוט מספק שירות ללקוחותיו.

הסערה סביב מלון פנדה היא תזכורת לכוחו של האינטרנט בימינו. כיום, כל אחד יכול להשתמש ברשת כדי להפיץ את המסר שלו ולגייס תמיכה. במקרה הזה, המפגינים הצליחו להשתמש באינטרנט כדי לעורר מחאה נגד ראש הממשלה. עם זאת, חשוב לציין שהרשת היא לא רק כלי למחאה. היא גם כלי ליצירת שיח והידברות. חשוב להשתמש ברשת באחריות ולנסות להבין את נקודות המבט השונות של הצדדים המעורבים בסערה.

הסערה סביב מלון פנדה היא גם תזכורת לכוחו של הפוליטיקה. הפוליטיקה היא עניין מורכב שיכול להשפיע על כל תחומי החיים שלנו. חשוב להיות מודעים לסוגיות הפוליטיות ולהשתתף בהליך הפוליטי. השתתפות בהליך הפוליטי היא הדרך שלנו להשפיע על החיים שלנו ולבנות חברה טובה יותר.

הסיפור הזה מעלה גם שאלות לגבי האתיקה של שימוש באינטרנט לצורך פגיעה במוניטין של עסקים או אנשים. האם מותר להשתמש באינטרנט כדי להפיץ מידע שקרי או מטעה על מישהו? האם מותר להשתמש באינטרנט כדי להפעיל לחץ על עסקים או אנשים להתנהג בדרך מסוימת?

אלו הן שאלות מורכבות שאין עליהן תשובה קלה. עם זאת, חשוב להיות מודעים לכוח של האינטרנט ולשימוש הפוטנציאלי שלו לצורך פגיעה. לפני שאנחנו מפרסמים משהו באינטרנט, חשוב לחשוב על ההשלכות האפשריות של מעיננו.

בין התגובות ניתן למצוא:

 • "לא אהיה שם לעולם. אני לא רוצה לתת את הכסף שלי למקום שמארח את ראש הממשלה".
 • "זה בזוי. המלון הזה תומך בממשלה המושחתת".
 • "אני מתבייש להיות ישראלי".

חלק מהתגובות אף מכילות ביטויים פוגעניים ואלימים.

אם אדם נותן ביקורת נמוכה על מלון הגם שמעולם לא שהה בו, זו עלולה להיחשב כהשמצה. ההשמצה היא פרסום של דברים שקריים או מטעים העלולים לפגוע במוניטין של אדם או עסק. במקרה כזה, לבעלים של המלון יש עילה לתבוע את האדם בגין הנזק שנגרם למוניטין שלו.

סדר גודל הפיצויים שנפסקים בדרך כלל לחובת צרכן שנתבע בעקבות פרסום משמיץ נע סביב אלפי שקלים. עם זאת, במקרים נדירים ייתכן שבית המשפט יזכה את העסק בפיצויים גבוהים יותר, למשל במקרה של פרסום שקשה מאוד להסיר מהאינטרנט או במקרה שבו הפרסום גרם לעסק נזק משמעותי.

חשוב לציין שגם אם פרסמת ביקורת שלילית על עסק ואתה חושש מפני תביעת לשון הרע, עדיין יש לך זכויות. אתה יכול להתייעץ עם עורך דין לברר האם הפרסום שלך עומד בקריטריונים של לשון הרע, ואם כן, מהן האפשרויות העומדות לרשותך כדי להגן על עצמך.

הסערה סביב מלון פנדה היא תזכורת לכוחו של האינטרנט. כיום, כל אחד יכול להביע את דעותיו בציבור, גם אם הן לא פופולריות. חשוב להיות מודעים לכך שהאינטרנט הוא לא רק מקום לביטוי דעות, אלא גם מקום לבריונות ולאלימות. חשוב להשתמש באינטרנט באחריות ולהימנע מפרסום תכנים פוגעניים!

הנה כמה טיפים שיעזרו לך להימנע מהשמצה בעת פרסום ביקורות באינטרנט:

 • הקפד רק לפרסם ביקורות על מוצרים או שירותים שבהם השתמשת.
 • היה מדויק ומבוסס בביקורתייך.
 • הימנעו מהכללת הצהרות אישיות או אמונות על המוצר או השירות.
 • הימנעו מהכללת הצהרות פוגעניות או מפלות.
 • אם אתה מתכוון לפרסם ביקורת שלילית, הקפד להתייעץ עם עורך דין כדי לברר האם הפרסום שלך עומד בקריטריונים של לשון הרע.

ראשית, בתי המשפט הצהירו בכמה פסקי דין, שביקורת צרכנית היא דבר ראוי ומבורך, שבכוחה להביא לשינוי חיובי בהתנהגות עסקים. הבעת דעה היא הגנה מוכרת בחוק איסור לשון הרע, ומושתתת על חופש הביטוי. עם זאת, ישנם כמה דברים שכדאי לזכור לפני שמפרסמים ביקורת על בית עסק באינטרנט:

 • הקפידו להיות כנים ומדויקים. אם אתם מפרסמים ביקורת שלילית, הקפידו להיות כנים לגבי החוויה שלכם ולא לטעון דברים שאינם נכונים.
 • הימנעו מהכללת הצהרות פוגעניות או מפלות. ביקורת צרכנית צריכה להיות עניינית ולא אישית.
 • הימנעו מהכללת מידע אישי על העסק או בעלי העסק.
 • הקפידו לפרסם את הביקורת במקום שבו היא תהיה נגישה לציבור הרחב.

אם אתם חוששים מפני תביעת לשון הרע בעקבות פרסום ביקורת על בית עסק, הקפידו להתייעץ עם עורך דין לפני שאתם מפרסמים את הביקורת.

הפוסט שלנו בהשראת הכתבה שפורסמה באתר YNET.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נא להשאיר פרטים 👇

לחזור למשהו ספציפי?

לשפר את התדמית זה לא מותרות - זה חובה!

error: תוכן זה מוגן !!
לירון קטלן

בא לך להיות הכי טוב בגוגל?
זה בסך הכל מרחק של קליק אחד👇