💻 monitincoil@gmail.com

ניהול אתרים – מה זה ניהול אתר ומה השירות כולל?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

שירות ניהול אתרים לעסקים, חברות וארגונים!

כיום אתר אינטרנט הוא חלון המראה של עסקים, החל מעסק קטן ועד עסק גדול אתר אינטרנט מייצג את החברה ולעיתים קרובות הוא אף מקור ההכנסה העיקרי. ניהול של אתר אינטרנט הוא הכרחי כדי שהאתר יפעל כמו שצריך וגם יתעדכן לפי הצורך.

ישנם לא מעט פעולות שצריך לבצע באופן קבוע כחלק מניהול האתר, לעיתים אלה פעולות שצריך ידע ספציפי, כך שלא כל בעלי העסקים שמנהלים אתר אינטרנט יכולים לעשות את זה בעצמם. כיום החשיבות של ניהול אתר כבר די ברורה לכולם, על אף שבעלי עסקים לא תמיד מבינים מה ההבדל בין ניהול אתר לבין קידום אתר או אחזקת אתר.

כדי לענות על התשובה הזאת בצורה הכי ברורה קודם יש לבחון באיזה סוג של אתר מדובר, יש כל כך הרבה אתרים שונים בתכליתם, למשל אתר של עסק קטן אשר מציג אתר תדמיתי, או אתר מכירות של מוצרים שונים, לכל אחד מהאתרים עבודת ניהול האתר תהיה שונה ותצריך פעולות שונות זו מזו.

בכל מקרה לבעל עסק שמחזיק אתר אינטרנט, הדרך הכי טובה לנהל את האתר היא באמצעות חברה לניהול אתרים. זה גם משאיר לבעל העסק יותר זמן לעבוד בעסק עצמו וגם ראש שקט שהוא יודע שהאתר מנוהל על הצד הטוב ביותר.

אז מה זה בכלל ניהול אתר ולמה זה כל כך חשוב?

במציאות שאנו חיים כיום שיווק באינטרנט הוא הכרחי, מה שאומר שאם אתה לא שם אתה לא קיים. שיווק אתרים הפך להיות קריטי בימינו של כמעט כל חברה ועסק הפועל במאה העשרים ואחת. כדי שאפשר יהיה להשתמש באתר האינטרנט בתור כלי שיווקי חשוב לנהל אותו נכון.

בשלב הראשון יש לבנות תוכנית עבודה ולהבין את המטרות של האתר לעומק. המטרות העתידיות של האתר מבוססות על הפעולות הראשונות שעושים לכן זהו נושא חשוב מאוד. בין הפעולות הראשונות שיש לעשות זה לבחור את מערכת התוכן עליה האתר מתבסס, כיום מערכת ניהול התוכן הנפוצה ביותר היא וורדפרס אשר מבוססת על קוד פתוח ומאפשרת ליצור אתרים בקלות.

לעיתים הבחירה במערכת הניהול אינה תלויה במנהל האתר שמקבל כבר אתר מוכן לניהול, בכל מקרה אם ננסה להגדיר את המטרה של ניהול אתר בכמה מילים, ניהול אתר מתבצע בדרך כלל על ידי חברת ניהול אתרים, החברה אחראית על התחזוקה של האתר, אשר כוללת מספר פעולות חשובות.

נתחיל בכך שמנהל האתר אחראי על התפקוד של האתר, זה מתחיל כבר בשלב של חידוש או רכישת הדומיין של האתר, עבודת התחזוקה על האתר מתחלקת למספר קטגוריות, ניהול התוכן של האתר, זה אומר טיפול בתכני האתר הוספה שוטפת של תכנים חדשים ותוכן מעניין שימשוך את הגולשים.

החלק השני של ניהול האתר עוסק יותר בצד הטכני  ופתרון בעיות, של תחזוקת האתר. אתם בטח מכירים את זה שיום אחד קמים בבוקר נכנסים לאתר ומקבלים הודעת שגיאה או גרוע מזה האתר כלל לא עולה לאוויר. ניהול נכון של האתר אמור למנוע את הבעיות האפשרויות ואת התקלות שיכולות בהחלט להזיק לתפקודו של האתר.

אלה בדרך כלל פעולות בסיסיות שכל מי שמנהל אתר אמור לבצע בשגרה, עם זאת העלנו קודם את הנקודה שזה מאוד תלוי בסוג האתר עצמו, יש אתרים אשר דורשים עבודת תחזוקת קבועה ותמידית כדי לעבוד כמו שצריך ויש אתרים בדרך כלל קטנים יותר שצריך לעשות פחות פעולות כדי לנהל את האתר.

לניהול אתר בצורה אופטימלית יש חשיבות קריטית להצלחה של האתר, יכול להיות אתר עם תוכן מעולה אך הוא מלא בתקלות טכניות שמשפיעות על ההתקדמות שלו ועל החשיפה שלו ברשת, מצד שני יכול להיות אתר שבנוי בצורה מצוינת אך הוא אינו מטופל מבחינת התוכן מה שככל הנראה לא יגרום לו להתקדם.

ניהול אתרים
ניהול אתרים

למה עבודה מול חברת ניהול אתרים היא הפתרון הנכון לעסקים?

עסקים רבים בוחרים כיום לנהל את האתר שלהם בחברת ניהול אתרים שיכולות לספק פתרונות רבים עבורם החל מאחסון האתר בשרת של החברה ועד תחזוקת האתר מהבחינה הטכנית והתוכן של האתר. לשירות של חברת ניהול אתרים יש יתרונות רבים מצד הלקוח, היא תוריד מכם המון התעסקות בפרטים טכניים שמי שלא מבין בתחום ככל הנראה לא ידע מה צריך לעשות.  

תחשבו שאתם מתחילים את יום העבודה שלכם, אתם נכנסים לאתר האינטרנט של החברה והאתר לא עובד, זה בהחלט מצב לא נעים שחשוב לפתור במיידי. כאשר עובדים מול חברת ניהול אתרים בעלת ניסיון בתחום, מצב של תקלות חמורות כאלה לא אמור לקרות בשום אופן, ניהול נכון של האתר ימנע מקרים כאלו ובסופו של דבר הוא מונע נזקים לעסק.

יש עוד שירותים רבים שחברת ניהול אתרים יכולה להציע ללקוח, אם זה אחזקת האתר מבחינה טכנית, למשל הוספת קוד או טיפול בתקלות הולכות וחוזרות, כמו גם שמירה על איכות האתר, למשל שיפור המהירות בה האתר עולה או תקלות ויזואליות שונות.

חברת ניהול אתרים יכולה גם לדאוג לתוכן של האתר, אם זה להעלות תכנים חדשים או להוסיף לתוכן קיים, העלאת תמונות רלוונטיות, ואם זה אתר מכירות ניהול המוצרים באתר והעלאת מוצרים רלוונטיים חדשים. חברות ניהול אתרים יכולות לספק לכם גם שירותי מייל שונים, עסקים רבים נוהגים להשתמש במייל החברה אשר מציג את השם של החברה.

בשורה התחתונה יש לא מעט יתרונות בהשכרת שירותי חברת ניהול אתרים לאתר של העסק, מלבד העובדה שאתם יכולים להיות רגועים שהאתר מטופל ומתוחזק בצורה הטובה ביותר, ניהול האתר על ידי חברה מומחית בתחום משאיר לכם יותר זמן להשקיע בעסק עצמו במקום לבזבז אנרגיות מיותרות על משהו שחברת ניהול אתרים יכולה לפתור לכם.

שאלות נפוצות

קחו לדוגמא את הרכב שלכם או אפילו את הדירה שאתם חיים בה, אם לא תטפלו בהם הם ככל הנראה יתחילו לעשות בעיות, זה אותו דבר גם לגבי ניהול אתר, ניהול אתרים אלה הם מקבץ של פעולות חשובות שנועדו לשמר את האתר, אם זה מהבחינה הטכנית, מניעת תקלות, או מבחינת התוכן של האתר, העלאת תכנים ותמונות או מוצרים באתרי חנות.

אם האתר של העסק שלכם חשוב לכם, וככל הנראה אתם לא מומחים בניהול אתרים, בהחלט מומלץ לשכור את שירותיה של חברת ניהול אתרים בעלת ניסיון בתחום שתעניק לכם את כל הפתרונות הדרושים, מה שמשאיר לכם יותר זמן להשקיע בעסק.

בדרך כלל ניהול אתר עוסק יותר בצד של התכנים, הקידום והנראות של האתר, תחזוקת אתרים יותר עוסקת בצד הטכני של האתר, עם זאת חברות ניהול אתרים רבות מבצעות גם ניהול אתרים וגם תחזוקת אתרים.

כיום חברות המציעות שירותים שונים כמו ניהול אתרים מבינות שיש תחרות גדולה בחוץ, לכן בהחלט ניתן למצוא מחירים לא רעים, בכל מקרה שווה להשקיע בניהול האתר זה יכול להיות צעד קריטי בין הצלחת האתר או הכישלון שלו.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נא להשאיר פרטים 👇

לחזור למשהו ספציפי?

לשפר את התדמית זה לא מותרות - זה חובה!

error: תוכן זה מוגן !!
לירון קטלן

בא לך להיות הכי טוב בגוגל?
זה בסך הכל מרחק של קליק אחד👇