💻 monitincoil@gmail.com

איך מוחקים חשבון בפייסבוק? מחיקת פרופיל מזויף או דף פייסבוק עוין?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

איך למחוק פרופיל / דף / פוסט / תמונה בפייסבוק לעולם - לצמיתות? הכל על איך מוחקים פייסבוק, לסגור פרופיל או דף עסקי. מחיקת פייסבוק לתמיד >>

מחיקת פרופיל הפייסבוק שלכם היא משימה פשוטה וכוללת כמה פעולות מהירות.
כשמדובר על מחיקה או טיפול בפרופילים מזויפים או דפי פייסבוק שפגעו בכם, כאן מתחיל האתגר האמיתי וישנן מספר אפשרויות להתמודדות.
איך מוחקים פרופיל פייסבוק? איך מזהים פרופיל פייסבוק מזויף? איך מדווחים על פרופיל פייסבוק מזויף? ואיך מטפלים בדף פייסבוק שפוגע בכם כאנשים פרטיים, עסקים או אנשי ציבור?

סוגרים את הפייסבוק: איך מוחקים חשבון בפייסבוק?

למרות שהדבר אינו נפוץ בעידן הרשתות החברתיות, ישנם אנשים המעוניינים למחוק לצמיתות או להשבית זמנית את פרופיל הפייסבוק שלהם מסיבות שונות.

השבתה זמנית של החשבון: התחברו למשתמש הפייסבוק, לחצו על החץ הפונה מטה בצד שמאל או ימין (תלוי אם אתם משתמשים בגרסה העברית או האנגלית), לחצו על הגדרות ופרטיות, המידע שלך בפייסבוק, לאחר מכן בחרו ב"השבתה ומחיקה" ובחרו בהשבתה.
במצב הזה אף אחד מלבדכם לא יוכל לראות את הפרופיל שלכם, החברים שלכם יראו אתכם ברשימת החברים, הפוסטים שרשמתם יהיו קיימים בפייסבוק ותוכלו להמשיך לצ'וטט בצ'אט של הפייסבוק (Messenger).
מחיקת חשבון פייסבוק לצמיתות: בצעו את אותו תהליך בדומה להשבתה ובבחירת "השבתה ומחיקה" בחרו במחיקה.
לפי תנאי פייסבוק הנוכחים, במצב הזה תוכלו לבטל את מחיקת החשבון עד 30 יום מיום המחיקה, אחריהם החשבון והמידע שבו יימחקו לצמיתות ולא תוכלו לשחזר את המידע (בשלב סגירת החשבון תוכלו להוריד את כל המידע אל המחשב).
במצב הזה כל המידע שלכם יימחק, לא תוכלו להשתמש יותר צ'אט של הפייסבוק במסגרת הפרופיל שמחקתם, כל חיבור או מידע המקושר לאפליקציות שונות ימחק (כולל זיכויים והישגים), משתמשים ששוחחתם איתם עדיין יוכלו לראות את התכתבויות העבר בניכם אך לא יוכלו לראות את תמונת הפרופיל שלכם.

לא בוט – טרול: זיהוי פרופיל מזויף בפייסבוק

פרופיל מזויף אינו בוט, בשונה מבוט שמנוהל באופן אוטומטי ע"י מערכות אוטומציה שונות, מאחורי פרופיל מזויף עומד אדם אמיתי.
זיהוי של פרופילים מזויפים לא קשה במיוחד לאנשים מתחום השיווק הדיגיטלי, לאחרים פרופילים אלו יראו אותנטיים לגמרי.
פרופיל ישראלי מזויף יהפוך להיות קשה לזיהוי ככל שהעבודה עליו מהגורם שמאחורי המקלדת תהיה מורכבת יותר: שם שרשום בעברית או שם ישראלי שאינו בהכרח נפוץ, תמונת פרופיל מאדם שתמונתו קשה לאיתור ברשת או במנוע חיפוש התמונות של גוגל, תמונות נוספות של אותו אדם או צילומים חובבניים בגלריית התמונות, פוסטים ודעות שונות, מעורבות בקבוצות, דו-שיח בין מספר פרופילים פיקטיביים ועוד.
ככל שהאדם שפתח את הפרופיל המזויף השקיע פחות או לא השקיע בכלל, ניתן יהיה לזהות את הפרופיל המזויף שלו בקלות.

איך אפשר לדווח על פרופיל מזויף בפייסבוק? מה יעשו לפרופיל?
זיהיתם פרופיל מזויף ואתם מעוניינים לגרום לכך שהפרופיל ימחק מפייסבוק? באמצעות מספר פעולות פשוטות ניתן לדווח על הפרופיל.
מתחת לכל תמונת הפרופיל/הקובר של משתמש פייסבוק תוכלו לראות אייקון "…" (3 נקודות), לחצו על אייקון הנקודות ולאחר מכן "דווח על הפרופיל", פעלו לפי הנחיות פייסבוק ובחרו באפשרות המתאימה.
ככל שיהיו יותר דיווחים על הפרופיל, כך פייסבוק ידרשו מהפרופיל לעבור תהליך אימות.

אחרי שתלחצו דיווח פייסבוק תשאל אתכם מאיזו סיבה אתם מדווחים ותצטרכו לענות האם בגלל משהו שקשור לעירום, אלימות, הטרדה, התאבדות, פציעה עצמית, חדשות מזוייפות (פייק ניוז), ספאם, מכירות ללא הרשאה, דברי שטנה, טרור או משהו אחר. 

לאחר מכן תוכלו להמשיך לשלוח את הדיווח ואפילו לחסום את העמוד או הפרופיל שפרסום את אותו דבר או פוסט.


מה פייסבוק עושים כדי לאתר פרופילים מזויפים?
מדי תקופה בפייסבוק משפרים את המלחמה שלהם במשתמשים המזויפים, השיטה החדשה של פייסבוק מזהה פרופילים החשודים כפרופילים מזויפים או מפרי כללי קהילה ומבקשת מהם מספר אמצעי זיהוי: אישור שהמשתמש אינו רובוט באמצעות זיהוי תמונות, צירוף תמונה ברורה של פני המשתמש ושליחת קוד אימות לנייד שעל המשתמש להזין כחלק מתהליך אימות פרופיל.
במידה והמשתמש אינו מגיב על תהליך זה, החשבון מושבת לצמיתות.
חשוב לציין שככל שפייסבוק מתקדמת כך גם הגורמים שפותחים את הפרופילים המזויפים, לכן על כל אדם ובמיוחד עסקים ואנשי ציבור להיות ערים לנוכחות פרופיל פייסבוק מזויף.

משתמש פגע בכם? דף פייסבוק מזויף או מוציא דיבתכם? ניתן לטפל!

זירת הפייסבוק אינה המערב הפרוע, כבר מספר של שנים שבתי המשפט בישראל עמוסים בתביעות דיבה על תגובות, פוסטים ואפילו שיתופים בנושאים שונים הכוללים פגיעה במוניטין, הכפשות ועוד.
לפני שאתם רצים לבית המשפט ואם לא מדובר בדיבה בלתי נסלחת, ניתן לבצע פעולות כדי לגרום למידע להיעלם ולאזהרה/חסימה עבור המשתמש.
ככל שיותר משתמשים ידווחו לפייסבוק כך יגדל הסיכוי להסרת התוכן וכך גם אזהרה או חסימה זמנית של המשתמש.
נושא שטרם אושר על-ידי פייסבוק הוא סריקת ביטויים ומילים (משנאה, קללות ועד היבטים פוליטיים) שגורמים להסרת תוכן וחסימת משתמש תוך מספר שעות, גם ללא דיווח.

דיווח על תגובה: לוחצים על התגובה או הסימון ליד התגובה, בלחיצה יפתח תפריט בחירה ולאחר מכן תוכלו לדווח על התגובה.
דיווח על פוסט:  לוחצים על סימון 3 הנקודות בחלק העליון של כל פוסט, בתפריט הבחירה בחרו על דיווח ופעלו לפי ההוראות.
דיווח על דף מזויף או דף עוין: בחלק העליון של כל דף פייסבוק לוחצים על סימון 3 הנקודות, בוחרים בדיווח ופועלים בהתאם להוראות.
פנייה לכותב הפוסט או התגובה: לעיתים כותב הפוסט או התגובה יבינו את בקשתכם וימחקו את מה שכתבו עליכם.

שאלות תשובות

כן, ניתן לבצע זאת באמצעות השבתה זמנית של חשבון הפייסבוק או מחיקה לצמיתות.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

כן, פייסבוק מצליחה לאתר פרופילים מזויפים באמצעים שונים ומחייבת אותם בתהליך אימות משתמש.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נא להשאיר פרטים 👇

לחזור למשהו ספציפי?

לשפר את התדמית זה לא מותרות - זה חובה!

error: תוכן זה מוגן !!
לירון קטלן

בא לך להיות הכי טוב בגוגל?
זה בסך הכל מרחק של קליק אחד👇